add_box

Mobbing


view_headline Konu
10-03-2017, Saat: 18:57
#1
Ahmet ak
Ahmet ak
Konuları:
1
Yorumları:
1
Kayıt Tarihi:
10-03-2017
Rep Puanı:
0
verified_user Yeni Üye
Mobbing
Eşim özel bir hastanede çalışıyor 27 günlük bir kız çocuğunu evlat edindik analık iznine ayrılmak istediğimizde ilk önce kabul etmediler daha sonra 10 gün ücretsiz izine ayırdılar fakat daha sonra işin ciddiyetini anlayınca 8 hafta izin kullanmasına müsade ettiler.
İzin bitip işe başlayacağı zaman çalıştığı hastaneden aldılar ve aynı kişiye ait başka bir hastaneye gönderdiler ilk önce laboratuvar a vermediler kan alma birimine verdiler birkaç ay çalıştıktan sonra laboratuvar da görevlendirmek istediler şimdi de endoskopi bölüünde çalışmaya zorluyorlar.
Eşimin kullandığı analık iznini kendilerine sanki ihanet edilmiş gibi algılayıp diğer çalışanların gözünde eşimi yanlış yapmış oradaki insanları yüzüstü bırakmış gibi izlenim oluşturdular ve şu anda da hiç alakası olmayan endoskopi bölümünde çalıştırmak istiyorlar ve eşime başhemşire tarafından son görüşmesinde istifa edeceksin denilmiştir.Eşimin psikolojisi tamamen bozuldu ve her gün ağlıyor.
Ben avukat la görüşüp savcılığa şikayet dilekçesi vermeyi düşünüyorum bize nasıl bir yol izlememiz gerektiğini açıklarsanız çok seviniriz.Teşekkürler.
Cevapla
13-03-2017, Saat: 12:06
#2
Mustafa Baysal
Mustafa Baysal
Konuları:
42
Yorumları:
180
Kayıt Tarihi:
23-09-2016
Rep Puanı:
20
verified_user Site Kurucusu
RE: Mobbing
Merhaba. Mobbing sık rastlanan bir durum da olsa ispat etmesi de bir o kadar zordur. Şuradaki yazı size biraz yol gösterebilir. Yine de sormak istediğiniz farklı bir şey olursa ayrıca yazabilirsiniz.
https://iscidunyasi.com/yargitay-kararla...g-kavrami/
Cevapla


Hızlı Menü: