add_box

kıdem tazminatı


view_headline Konu
22-11-2016, Saat: 14:10
#1
cellose
cellose
Konuları:
1
Yorumları:
1
Kayıt Tarihi:
22-11-2016
Rep Puanı:
0
verified_user Yeni Üye
kıdem tazminatı
merhaba,<işgörene 45 günlük maaşı üzerinden kıdem tazminatı ödenir >şeklinde yapılan bir hizmet sözleşmesi olmasına rağmen kıdem tazminatı tavanından ödeme yapan işveren haklı mıdır?(bürüt ücret tavanın üzerinde bir rakam)
Cevapla
22-11-2016, Saat: 15:53
#2
Mustafa Baysal
Mustafa Baysal
Konuları:
42
Yorumları:
178
Kayıt Tarihi:
23-09-2016
Rep Puanı:
20
verified_user Site Kurucusu
RE: kıdem tazminatı
Merhaba. 1475 sayılı İş Kanununun 14. maddesinde "Ancak, toplu sözleşmelerle ve hizmet akitleriyle belirlenen kıdem tazminatlarının yıllık miktarı, Devlet Memurları Kanununa tabi en yüksek Devlet memuruna 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre bir hizmet yılı için ödenecek azami emeklilik ikramiyesini geçemez." denilmektedir.

Göreceğiniz üzere,işçiye her bir YIL için ödenecek kıdem tazminatı bir tavanla sınırlanmıştır. Dolayısıyla, eğer 45 günlük ücretin tutarı tavanı aşıyorsa, tavan kadar ödenmelidir.
Cevapla


[-]
comment Hızlı Cevap
Konu
Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question yıpranma tazminatı harun ünlü 0 4 1 saat önce
Son Yorum: harun ünlü
  kıdem tazminatı arzum 2 192 14-02-2017, Saat: 13:55
Son Yorum: İscigenc
  Kıdem Tazminatı Hesabında Dikkat Edilmesi Gereken Aylar Hakkında erknalbyrk 1 165 18-12-2016, Saat: 23:17
Son Yorum: Mustafa Baysal

Hızlı Menü: