add_box

Haksız Yere Çıkış tazminatsız + ihbarsız


view_headline Konu
01-12-2016, Saat: 21:45
#1
Koray16
Koray16
Konuları:
1
Yorumları:
1
Kayıt Tarihi:
01-12-2016
Rep Puanı:
0
verified_user Yeni Üye
Haksız Yere Çıkış tazminatsız + ihbarsız
Öncelikle şimdiden cevap için teşekkürler çalıstıgım iş yerine gitmeden önce 4/5 saat öncesi alkol aldım ve işe gittim fabrikada vardiya amiri görev dagılımı yaparken agzımdaki alkol kokusunu fark etti. Bana sordu alkol alıp almadıgımı bende aldım ama çalışmama engel olacak bir durumun olmadığını belirtmeme rağmen çalışmama izin verilmeyip eve gönderdi beni izin yazarak sabahta fabrikaya çağrılıp savunmam istendi. Savunmamı yaptım karar olarak 25.maddeye göre tazminatsız ve derhal çıkış kağıdı önüme koyup imzalamamı istediler bende ret ettim imzalamadım 1 yıllık işçiyim fabrikada kıdem tazminatı yok ihbar yok ve ayrıca 84/2 ye göre işçi dışarda alkol alıp gelebilir sarhoşluk derecesine. Ulaşmadığı sürece işini yapabilecek olduğu sürece.
çalışma bakanlığıda bu nedenle işten çıkarılmanız haksızdır dedi.Şimdi ben hanggi adımları izlemeliyim noterden ihtar ve avukat tutup şikayetçi olmalımıyım nr yapmak gerekiyor?

image.jpg


Avukattan gelen mesaj..
Cevapla
02-12-2016, Saat: 00:05
#2
Mustafa Baysal
Mustafa Baysal
Konuları:
42
Yorumları:
180
Kayıt Tarihi:
23-09-2016
Rep Puanı:
20
verified_user Site Kurucusu
Cvp: Haksız Yere Çıkış tazminatsız + ihbarsız
Anladığım kadarıyla İşkur'a başvurmuş ve lehe sonuç almışsınız. Bu sizin için mahkeme aşamasında lehe delil olacaktır. Ancak işveren yine de ödeme yapmazsa mecburen dava açmanız gerekecek. İşyerine sarhoş gelmeyle ilgili şu yazıdan da bilgi alabilirsiniz.
Cevapla


Hızlı Menü: