İşçi Dünyası Forum'dasınız. / İşçi Dünyası Sitesi'ne gitmek için tıklayınız!
Hoşgeldiniz! İşçilere dair her tür konuyu tartışabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. ÜYE OLMADAN DA ZİYARETÇİ OLARAK KONU AÇABİLİR VE YORUM YAPABİLİRSİNİZ.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kadrolu işçinin yerine işkur işçisini getirmek
(Okunma: 122)
WERDEQ
#1
merhaba arkadaşlar ben 24 yıllık belediyenin kadrolu işçisiyim benim yerime işkurdan 9 ay calışan kişiyi koydular benide onurumu kııc olan cöp toplama işine verdiler benim sorum böyle bir hakları varmı  bir diğer sorumda büyükşehir belediyesindeyim bana 70 km uzaktaaki bir ilçeye görevlendirdiler kanun olarak bana servis ve yemek vermek zorunda değillermi eğer bu şartları yerine getirmezsem ne gibi hakkım var acil dönerseniz sevinirim
Ara
Cevapla
Mustafa Baysal
#2
Önce ikinci sorunuza cevap vereyim. Belediyenin ne yazık ki size servis ve yemek sağlama zorunluluğu bulunmamaktadır. İlk sorunuzun cevabı ise iş sözleşmenizdeki hükümlere göre değişir. Eğer görev tanımınız net olarak yapılmışsa ve size başka bir iş verilemeyeceği belirtilmişse verilemez. Ama şunu söylemem gerekir; diyelim ki haklısınız. Bu durumda ne yapabilirsiniz? İş Kanunu gereğince, haklı gerekçeyle işten ayrılıp kıdem tazminatınızı talep edebilirsiniz. Yoksa, dava açıp eski görevinize geri dönmeyi talep etmeniz, memurlarda olduğu gibi, mümkün değildir.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 26-03-2017, Saat: 00:47