İşçi Dünyası Forum'dasınız. / İşçi Dünyası Sitesi'ne gitmek için tıklayınız!
Hoşgeldiniz! İşçilere dair her tür konuyu tartışabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. ÜYE OLMADAN DA ZİYARETÇİ OLARAK KONU AÇABİLİR VE YORUM YAPABİLİRSİNİZ.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İhbar tazminatı (yol parası)
(Okunma: 97)
fatihuste
#1
Öncelikle iyi akşamlar. 22 aralık 2014 de işe başladım.İşe başlarken  Sözleşmemde belirtilen şeyler arasında yol yardımı da vardı daha sonrasında 2016 ocak ayında yol yardımı kesildi asgari uucretin 1300 tl oldugu zamanda ve yol yardımı kesildi sonrasında borçlarım dolayısıyla işe devam ettim ve 2016 kasım ayına kadar işe devam ettim ve daha sonrasında artık yeterli olmadıgını gorerekten ihtar çekerek işi fesh ettim noterden hazırlattıgım ıhtar name ile yol yardımının sozlesmemde olup da tarafıma odenmedıgını belırttım 1 aralık tarihinde ve yaklasık 13 14 gun sonra tarafıma işyerınden yazı geldi ve işyeri sahibi yazısında 'maaşında hic eksiklik olmadıgını ve yol yardımının 2016 kasım ayında tekrar eski uygulamaya geri dönülecegini sözlü ve yazılı olarak idra edildiğini belirttiğini söylemiş' yalnız kasım ayında hiç bir şekilde tarafıma sözlü veya yazılı olarak idra edilmedi işyerinden ihtar yazarak fesih tarihim 1 aralık ve elimde yol yardımının bir süre yatırılıp daha sonrasında yatırılmadıgına dair kanıtım var tekrar nasıl yollar izleyerek hakkımı alabilirim yardımcı oluursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Cevapla
Mustafa Baysal
#2
İyi akşamlar. Yol yardımı sözleşmede varsa ödenmelidir. Ama burada bir ayrıntı var. Anladığım kadarıyla yaklaşık 1 yıl boyunca, yol yardımı kesildiği halde çalışmaya devam etmişsiniz. Yargıtay, sizin böylece bu yardımın kesilmesini sessiz kalarak kabul ettiğiniz yorumunu da yapabilir. Bu durumda, takdiri mahkeme yapacaktır. Net bir şey söylemek mümkün olmaz.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 26-03-2017, Saat: 00:41