İşçi Dünyası Forum'dasınız. / İşçi Dünyası Sitesi'ne gitmek için tıklayınız!
Hoşgeldiniz! İşçilere dair her tür konuyu tartışabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. ÜYE OLMADAN DA ZİYARETÇİ OLARAK KONU AÇABİLİR VE YORUM YAPABİLİRSİNİZ.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Belirli Süreli İş Sözleşmesi Hk.
(Okunma: 59)
Ziyaretçi
#1
Merhaba.

Başlangıç tarihi belli olan 1+1 yıl opsiyonlu bir sözleşmem var. Toplam 2 yılımı doldumak üzereyim. Taşeron olarak çalıştığım projede firmam yeniden anlaştı. Benim problemim ise 2 yılımı dolunca tazminatımı alabilir miyim endişesi. sözleşmede bitiş tarihi yazmadığı için işverenim haklarımın belirsiz süre sözleşme şekline döndüğünü ve çalışmak zorunda olduğumu söylüyor. 

Nasıl bir yol izlemem lazım?

İyi çalışmalar.
Cevapla
Mustafa Baysal
#2
Merhaba. Eğer sözleşmeniz belirli süreliyse, zaten kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı hakkınız yok demektir. Ama çalışmaya devam ederseniz sözleşmeniz belirsiz süreli hale gelir ve bundan böyle kıdem ve ihbar tazminatı hakkınız olur. Buna göre değerlendirmenizi öneririm.
Ara
Cevapla
Ziyaretçi
#3
Sözleşme imzalarken çalıştığım proje yetkilileri tazminat haklarımızın kendilerinde olduğunu ve hak kaybı endişesi oluşmaması için firmamıza vermediklerini ifade etmişlerdi. Tabi bu durum evrak üzerine değil sözlü ifade edildi. Yani kıdem hakkı var ancak proje devam edeceği için ben devam etmezsem durumun ne olacağı belirsiz.


İyi çalışmalar.
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 23-03-2017, Saat: 01:12