İşçi Dünyası Forum'dasınız. / İşçi Dünyası Sitesi'ne gitmek için tıklayınız!
Hoşgeldiniz! İşçilere dair her tür konuyu tartışabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. ÜYE OLMADAN DA ZİYARETÇİ OLARAK KONU AÇABİLİR VE YORUM YAPABİLİRSİNİZ.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Yıllık Haklar
(Okunma: 139)
raegtondyll
#1
Merhaba çalıştığım işyerinde 10. ayımı bitireceğim. İş yerine girişte belirli süreli 1 senelik sözleşme yapıldı. Müdürümle konuşmam neticesinde şirket bünyesinde bulunan farklı bir departmana geçmem onaylandı. Ancak o departmana geçerken bulunduğum şirketten sigortamı kesip şirketteki üst düzey yöneticilerin yeni kurmuş olduğu başka bir şirket üzerinden maaş ve sigortam yapılacakmış. Çalışacağım departmanda hali hazırda çalışanlar şu anda bulunduğum şirkette çalışıyor görünüyorlar.Yeni şirkette bilidiğim kadar bir tek ben olacağım. Böyle bir durumda ne gibi hak kayıplarına uğrarım.
Bilgilendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Son Düzenleme: 17-10-2016, Saat: 21:10, Düzenleyen: raegtondyll
Ara
Cevapla
Mustafa Baysal
#2
Merhaba. Normal şartlar altında her şeye sıfırdan başlamış gibi olursunuz. Ancak işte çalışmaya devam edeceksiniz; ileride olası bir anlaşmazlık durumunda mahkeme aşamasında bu durumu öyle ya da böyle kanıtlayabilirsiniz. Mümkünse birkaç yazılı delil toplayın (gizli saklı iş çevirmeden tabi) ve bunları bir kenara koyun.
Ara
Cevapla
raegtondyll
#3
İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap
Konu


Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 23-03-2017, Saat: 01:16